Haber

AKUT’tan 47 saatte mucizevi iyileşme

İSTANBUL (İGFA) –AKUT Arama Kurtarma Derneği, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli iki depremde ekip ve istekli sayısını artırdı.

Dernekten yapılan açıklamada, 4 arama köpeğinin desteklediği çalışmalarda 78 kişinin enkazdan canlı olarak tahliye edildiği belirtildi. Arama kurtarma çalışmalarında 33 cansız cesedin de tahliye edildiği bildirildi. AKUT böylece 111 kişiyi tahliye etti.

AKUT Arama Kurtarma Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Zeynep Yosun Akverdi, deprem başta olmak üzere toplumsal afetler konusunda hayat kurtarmaya ve bilinçlendirmeye odaklandıklarını söyledi.

Depremin olduğu illerde tüm arama kurtarma ekiplerinin insanüstü çaba sarf ettiğini kaydeden Zeynep Tosun Akverdi, “Bu süre zarfında çok zor ama etkileyici anlar yaşadık. Bunlardan biri de AKUT olarak 3 yıllık depremzedeyi kurtarmamız oldu. -Yaşlı Efe ve annesine 47. saatte Adıyaman’da bu kurtarma çalışmasını gerçekleştirdik. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

habergeyve.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu