Haber

Almanya Başbakanı Olaf Scholz Türk Şirketini Ziyaret Etti

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Türkiye ile Almanya arasında imzalanan İşçi Göçü Anlaşması’nın 62. yıl dönümü dolayısıyla Türk firmasını ziyaret etti.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Türkiye ile Almanya arasında imzalanan İşçi Göç Anlaşması’nın 62. yıl dönümünde, 37 yıldır Mannheim şehrinde hizmet veren gıda toptancısı Suntat’ın genel merkezini ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldi.

Scholz, şirket çalışanlarıyla kapalı kapılar ardında bir araya gelerek, çalışanların sorunlarını dinledi. Türklere getirilmesi planlanan çifte vatandaşlık yasasının yeni yıldan önce yasalaşacağını belirten Scholz, hükümetin yaşam pahalılığı konusunda farklı alanlarda önlemler aldığını belirterek, pahalılığın küresel bir sorun olduğunu söyledi.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Scholz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Almanya’da ekonomik faaliyetleri geliştiren, ülkemizdeki tüm fırsatları ve bunlarla neler yapılabileceğini gösteren, kardeşler tarafından kurulmuş çok başarılı bir şirket. Ziyarette iş insanları ve çalışanlarla görüştüm.”

Almanya’da iş gücü açığının bulunduğunu ve dolayısıyla mesleki eğitimin önemini bir kez daha anladığını belirten Scholz, “Almanya’ya vasıflı işçi göçüyle ilgili fırsatları da değerlendirebiliriz. Benim için güzel bir ziyaret oldu. Farklı zorluklar konuşulurken aynı zamanda hayatlarında başardıklarına dair de çok şey konuşuldu.” “Gurur dolu hikayeler anlatan girişimcilerle sohbet ettim” dedi.

Ziyaret kapsamında Başbakan Scholz, Rhein-Neckar Türk İşadamları Derneği üyeleriyle de bir araya gelerek ekonomik görüşmelerde bulundu. – MANNHEIM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu