Haber

Batı’da Kılıçdaroğlu’na yeni isim verdiler! ‘Maçı gören oyunu vermeye koştu’

Haber7 muhabiri Yavuz Selvi’nin konuğu Meryem Göka, ikinci tur seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Batı medyasının ve siyasetçilerin vatandaşlarımız üzerinde uyguladığı baskıya dikkat çeken Göka, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye yeniden konumlandı” dedi.

AK Parti Milletvekili Meryem Göka şunları söyledi:

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız yüzde 53’ü aşan bir oranla ilk turda bize destek verdiler. Katılım oranında da rekor kırıldı. Allah hepsini korusun. Yine ikinci kervanda şu ana kadar 1 milyonu aşkın oyla vatandaşlarımız sandık başına koşuyor. Bunun tarihi bir seçim olduğunu, demokratik hakkını kullanmak ve Türkiye’nin rotasına yön vermek adına bir dönüm noktası olduğunu tüm vatandaşlarımız gördü. Bu katkı bizim için inanılmaz değerli. Çünkü yurt dışında bu katkıyı yapmak kolay değil, çünkü mahalleden ciddi bir baskı görüyorlar.

“OYUNU GÖREN OYUNU VERMEYE GİDER”

Belçikalı bakanın açıklaması üzücü. Endişeliyiz. Çünkü demokratik haklarını kullanmak vatandaşlarımızın hakkıdır. Aslında bu onların ne kadar aciz olduklarının bir göstergesidir. Oyunu gören oyunu vermeye koşar.
Yabancı basın Kılıçdaroğlu’nu “Erdoğan karşıtı” olarak niteledi. Hepsi ‘Erdoğan gitmeli, Kılıçdaroğlu gelmeli’ gibi açıklamalar yapıyor, kimseden çekinmeden. 2013’teki Gezi Parkı olayları sırasında Der Spigel dergisi 10 sayfalık Türkçe bir yazı yayınlayarak Gezi Parkı’ndakilere “Eğilmeyin, bu direnişe devam edin” dedi. 2013 yılı IMF’ye borcumuzu ödediğimiz ve bağımsızlığa doğru ilerlediğimiz bir dönem oldu. Her seferinde seçim öncesi Batı basını hakkımızda bir dezenformasyon üretiyor.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE TÜRKİYE’NİN YERİ YENİDEN KONUMLANDIRILMIŞTIR”

Türkiye Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeniden konumlandırıldı. Batılı ülkeler bizimle asimetrik bir bağın sürdürülmesinden yanaydı. Cumhurbaşkanımızın öncü diplomasisi ve politikalarıyla Türkiye’nin çıkarlarını ön planda tuttuk. Artık takipçi değil, takip edilen ülkedir. Bölgesel bir güç ve küresel bir aktör haline geldi. Sayın Cumhurbaşkanı’nın liderliğinde Türkiye’nin yanında yer almanın mümkün olmadığını gördüler. Bunlar yüzünden “Erdoğan ve Türkiye karşıtı” bir kampanya başlattılar.

 

KAYNAK: HABER7

yenipazar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu