Haber

CHP’li Gökçel: “İnsanlar yardım beklerken Kızılay çadır satıyor”

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, “İnsanlar zor durumda Kızılay’dan yardım beklerken Kızılay yöneticileri çadır satıyor, mama satıyor, bu düşünülemez.” söz konusu.

Gökçel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Mersin’in Kahramanmaraş’ta yaşanan depremler nedeniyle büyük oranda göç aldığını belirterek, Mersin’in afet bölgesine dahil edilmesini ve bölgeye yeni kaynak ayrılmasını talep etti.

Depremin hemen ardından bölgeye gittiğini belirten Gökçel, Türkiye’nin afetlere karşı savunmasız olduğunu ve kurumların afet bölgesinde olmadığını gördüğünü iddia etti.

Gökçel, depremde büyük bir yolsuzluk yaşandığını savunarak, “Tarihi Cumhuriyetimizden kalma eski Kızılay’ın insanlara çadır ve yiyecek temin etmesi gerekirken maalesef elindeki çadırı sattığını gördük. Zor durumda kaldık, Kızılay yöneticileri Kızılay’dan yardım beklerken çadır ve erzak satıyorlar. terimleri kullandı.

Depremin ardından kiralık ev sahiplerini uyaran Gökçel, bunun fırsatçılığa dönüştürülmemesini ve kiraların makul seviyede tutulmasını istedi.

Seçim tarihinin yaklaştığına dikkati çeken Gökçel, deprem yaşayan illerde sağlıklı bir seçmen sicili oluşturulması ve vatandaşların oy kullanabilmesi gerektiğini söyledi.

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya da düzenlediği basın toplantısında, 21 yaşındaki hükümetin Türkiye’deki fay sınırlarının farkında olmadığını ve vatandaşları sahipsiz bıraktığını savundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu