Haber

Ekrem İmamoğlu: “Yapıları depreme dayanıklı hale getirmek için güçlendirme de iyi bir seçenek”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; Güçlendirme, yapıları depreme dayanıklı hale getirmek için de iyi bir seçenektir” dedi. İmamoğlu, Antakya’da 3 şiddetli deprem atlatan binaya uygulanan güçlendirme seçeneği de dahil olmak üzere İstanbul için doğru seçenekleri sunacaklarını açıkladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, büyük bir deprem beklenen İstanbul’un kararsız binaları için Twitter hesabından açıklama yaptı.

İmamoğlu yaptığı açıklamada, “‘Güçlendirme’, binaların depreme dayanıklı hale getirilmesi için de iyi bir seçenek. Aynı yıl Antakya’da aynı proje ile yan yana yapılan yapılardan biri tamamen yıkılmış durumda. diğer kalıntılar ayakta, onu da takdim edeceğiz” dedi.

BİNA DUVARLARI FİBER KARBON POLİMER KULLANILARAK GÜÇLENDİRİLMİŞTİR.

Antakya Sümerler Mahallesi Belediye Kooperatif Evleri’nde yer alan A3 Blok depremde yıkıldı, A1 Blok ağır hasar gördü, A2 Blok meydana gelen 3 depremde ayakta kaldı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yıkılmayan bloğu incelemiş, bloğun duvarlarında “lifli karbon polimer” kullanılarak güçlendirildiğine dair yetkililerden bilgi almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu