Haber

İSTANBUL-ŞİŞLİ’DE ÇALINDI KÖPEĞİ SAHİBİNE SATMAK İÇİN BEKLERKEN YAKALANDILAR

ŞİŞLİ’de parkta tasmasız dolaşırken çalınan Jako isimli Yorkshire Terrier’i sahibine iade etmek isteyen 2 kişi polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınanlar, savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Olay, 20 Ocak Cuma günü öğle saatlerinde Mecidiyeköy’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Jako adlı 12 yaşındaki Yorkshire Terrier cinsi köpeğin sahibi Polina Çolak, evine giderken köpeği bir bayan arkadaşına bıraktı. İstanbul’dan ayrıl. Köpekleri gezdirmek için bir konutun önündeki halk parkına çıkan arkadaşı, kendi köpeğini tasmalı, Jako’yu da tasmasız gezdirmeye başladı. Köpekleri gezdirirken kadın telefonla konuşmaya başladı. Bu sırada kadının yanından geçen bankta oturan bir adam, tek başına yürüyen Jako’ya seslenerek onu yanına çağırdı. Durumu fark etmeyen bayan telefonla konuşarak uzaklaşırken, köpek arayan kişiye doğru yürüdü. Köpeği çağıran kişi, Jako’yu kucağına aldı ve hızla oradan ayrıldı.

Polina Çolak’ın Jako’yu teslim ettiği kadın, bir süre sonra köpeği kaybettiğini anladı. Parkta yapılan tüm aramalara rağmen köpeği bulamayan kadın, polise başvurdu. Parktaki güvenlik kameralarını izleyen polis, 12 yaşındaki Jako’yu çalan kişinin 7 hata kaydı olan MD olduğunu belirledi. Polis, MD’yi yakalamak için çalışma yaparken, M.Ç. ve MA, o sırada İstanbul’a dönen Polina Çolak’ı arayarak köpeğin yanlarında olduğunu söyledi. Çolak’ı arayan kişiler, Jako’yu kendisine para karşılığında iade edebileceklerini söylediler. Bunun üzerine polisin bilgisi dahilinde Polina Çolak, M.Ç.’ye gitti. ve MA ile görüşmeyi kabul etti. Jako ile buluşma yerine gelen MC. ve MA, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şişli Polis Karakolundaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Jako, sahibi Polina Çolak’a teslim edildi. Çolak, köpeğini kendisine getiren polise teşekkür etti. Emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından ‘hayvan hırsızlığı’ suçlamasıyla adliyeye sevk edilen M.Ç. ve MA, savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Jako’yu çalan MD’yi yakalamak için çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

kuyucak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu