Haber

Kılıçdaroğlu’nun seccadeye ayakkabıyla basmasına Destici’den tepki: Bu millet imandan nasibini almamış.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir iftar programında ayakkabıyla seccadeye basması tartışma konusu oldu. Fotoğrafın gündem olmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, seccadeyi görmediğini ve yaşanan olaydan dolayı üzgün olduğunu belirtti.

“İLGİLENENLERİ MİLLETİMİZİN BİLİNÇLERİNE BIRAKIYORUM”

Kılıçdaroğlu, “Kusura bakmayın seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Başta milletim olmak üzere dünyada kimseyi kırmak istemiyorum. Burada istismarcıları ve kullandıkları propaganda aygıtlarını vicdanlarına bırakıyorum. ulusumuz.” sözlerini kullandı.

CUMHURİYET İTTİFAKI ORTAĞI TEPKİ VERDİ

Kılıçdaroğlu’nun seccadeye ayakkabıyla basmasına Cumhur İttifakı’ndan da tepki geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Elazığ’da düzenlenen Afet Evleri Temel Atma ve Toplu Konut Anahtar Teslim Töreni’nde konuşan ittifak ortağı BBP’nin lideri Destici, Kılıçdaroğlu’nu suçladı.

“BU MİLLETE DİNİ İLHAM ETMEMİŞTİR”

Destici, “Sayın Cumhurbaşkanımız nasıl çekilişte birinci çıktıysa, 14 Mayıs’ta da sizlerin desteği ve dualarıyla inşallah birinci çıkar. Milletvekilliği seçimlerinde olduğu gibi yine Cumhur İttifakı birinci çıkacaktır. Bazıları gibi biz de birinci çıkacağız.” Vatanı sadece toprak modülü olarak görmedik. Biz sadece başörtüsü takıyoruz. Biz onu bir elbise modülü olarak görmedik. Ayağımızla alnımızın değdiği seccadeye basmadık. Vatanı sadece toprak modülü görenler, başörtüsünü sadece kumaş kesimi diyenler, seccadeye gidip ayakkabıyla basanlar, bunun inancından, kültüründen ve hikmetinden nasibini almamışlar. millet.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu