İş

Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlara E-Tebligat Kolaylığı

Tebligatların yurt dışında yaşayan vatandaşlara elektronik ortamda ulaştırılması amacıyla Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde PTT AŞ ile protokol imzalandı.

Adalet Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından son yıllarda başlatılan ve yurt dışındaki vatandaşlara UETS adreslerinin verilmesine yönelik uygulama imzalanan protokolle hayata geçirildi.

HAK KAYBI ÖNLENECEK

Ulusal Elektronik Tebligat Sisteminin yaygınlaştırılması ve elektronik tebligatın UETS çatısı altında tekilleştirilmesine yönelik iş birliği imza törenine PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten ile Büyükelçi ve Konsolosluk İşleri Genel Müdürü Hayriye Nurdan Erpulat Altuntaş katıldı.

İmzalanan işbirliği anlaşmasına göre; Yurt dışında yaşayan vatandaşlar e-tebligat işlemlerinden yararlanarak e-tebligat adresi alabilecek ve haklarını kaybetmemiş olacaklar. Elektronik tebligat sistemi ile; Tebligatların yurt dışında yaşayan vatandaşlara ulaştırılması sırasında yaşanan sorunların en aza indirilmesi amaçlanmaktadır.

PTT AŞ GENEL MÜDÜRÜ HAKAN GÜLTEN: “PROJENİN PAYDAŞLARINDAN BİRİ OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Adalet Bakanlığı iş birliği ile geliştirilen Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi hizmeti sayesinde tebligatların elektronik ortama aktarıldığını ve işlemlerin elektronik ortamda yapılarak zaman, maliyet ve arşiv avantajı sağlandığını belirtti. .

UETS ile bildirimlerin çok daha hızlı, daha sadık ve daha aktif bir şekilde iletildiğini belirten Gülten, “Bakanlığımızın himayelerinde başarıyla yürüttüğümüz UETS gibi önemli bir projenin paydaşları arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Adalet Bakanlığımızın destekleriyle vatandaşlarımıza hizmet kalitesinin artmasını sağlayan Ulaşım ve Altyapı. Bu paydaşlardan biri olarak Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Genel Müdürlüğü ile adım atacağımız bu iş birliğinin UETS’nin daha da yaygınlaşmasına katkı sağlamasını temenni ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu